Karolina ZIOŁO‑PUŻUK

Karolina ZIOŁO‑PUŻUK, nr 2 na liście Lewicy do Parlamentu Europejskiego

Nazywam się Karolina Zioło-Pużuk, jestem warszawianką, nauczycielką akademicką, działaczką społeczną i polityczną, radną Warszawy, mamą dwóch córek i opiekunką kota.

Obroniłam doktorat i pracowałam przez kilka lat na University of Sheffield w Wielkiej Brytanii, obecnie pracuję na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Jestem również Zastępczynią Szefa Kancelarii Senatu.

Dzięki mojej drodze zawodowej równolegle prowadzonej w administracji publicznej oraz na uczelni wiem, jakie sprawy można skutecznie rozwiązywać na poziomie europejskim. 20 lat Polski w UE udowodniły, że bycie Europejką i Europejczykiem to wartość, której należy bronić.

Czym chcesz się zajmować w Parlamencie Europejskim? 

Przede wszystkim zagadnieniami dotyczącymi edukacji, szkolnictwa wyższego oraz rynku pracy, czyli likwidacja luki płacowej między kobietami i mężczyznami, ale także skróceniem czasu pracy i wydłużenie urlopu, czyli dbaniem o równowagę między pracą a życiem prywatnym. 

Co będzie dla Ciebie największym wyzwaniem, jeśli zostaniesz europosłanką? 

Wyzwaniem dziś są przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, ale też praca nad przywróceniem Polsce właściwego miejsca między państwami UE. Prestiż i postrzeganie Polski jako ważnego i poważnego partnera jest dla mnie kluczowe.

Czytaj więcej…