Robert BIEDROŃ

Robert Biedroń, nr 1 na liście Lewicy do Parlamentu Europejskiego

Nazywam się Robert Biedroń, jestem aktywistą, działaczem na rzecz praw człowieka oraz politykiem. W 2019 roku założyłem postępową lewicową partię Wiosna i z jej list zostałem wybrany jako poseł do Parlamentu Europejskiego. Wiosna przystąpiła do Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów – drugiej co do wielkości grupy politycznej w Parlamencie Europejskim.

W Parlamencie Europejskim przewodniczę Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, gdzie walczę o to, by wszystkie Europejki miały takie same prawa. Zasiadam również w Komisji Budżetowej oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Do marca 2022 przewodniczyłem delegacji PE ds. stosunków z Białorusią. Dodatkowo zajmuję się działalnością w Intergrupie LGBTI Parlamentu Europejskiego. Przed wyjazdem do Brukseli byłem Prezydentem Słupska, gdzie udało mi się wdrożyć szereg innowacyjnych polityk w dziedzinie finansów, wsparcia mieszkańców i ekologii.

Tak jak Wy, marzę o lepszej Polsce w Europie. O państwie, któremu można zaufać, które nikogo nie zostawia z tyłu. Moje priorytety zawsze powstają we współpracy z Wami – na podstawie wielu miesięcy – czasem łatwych, czasem trudnych, ale zawsze inspirujących – rozmów ze wszystkimi, którzy przyszli na spotkania w miastach i miasteczkach całej Polski.

Sprawdź czym zajmuję się w Parlamencie Europejskim.

Czytaj więcej…