weronika-pliszka

Weronika Pliszka

Nazywam się Weronika Pliszka, mam 21 lat i kandyduję z 3-go miejsca do Rady Dzielnicy Mokotów. 

Jestem studentką pedagogiki, dlatego też niezwykle istotna jest dla mnie współpraca ze szkołami i dziećmi.

Zależy mi na tym, aby w każdej szkole był zatrudniony psycholog z odpowiednimi kompetencjami, który przynajmniej raz na semestr odbywałby rozmowę z każdym uczniem dotyczącą jego stanu psychicznego. Ponadto chciałabym przyczynić się do tego, aby w szkołach były organizowane warsztaty edukacyjne na temat chorób i zaburzeń psychicznych oraz ich profilaktyki.

Od dziecka działałam w kulturze i występowałam na scenie. Śpiew i aktorstwo jest nieodłączonym elementem mojego życia, ale jak zauważyłam nie tylko moim. Sztuka ma to do siebie, że łączy ludzi, często pochodzących z zupełnie różnych światów. W związku z tym chciałabym wraz ze swoją kandydaturą wprowadzić plenerowe wieczorki wokalno-taneczne, które byłyby organizowane w ustalonym miejscu na Mokotowie . Każdy, kto kocha śpiewać, tańczyć , a może robić coś innego mógłby wystąpić i zaprezentować swój talent.

Nie mogłabym także nie wspomnieć o istotach, które żyją z nami na co dzień, często śpią w jednym łóżku, a jednak bywa tak, że w niektórych domostwach są traktowane przedmiotowo. Dobrostan zwierząt był dla mnie zawsze priorytetem, dlatego chciałabym , aby głośno wybrzmiewały hasła prozwierzęce, odbywały się spotkania na temat praw zwierząt, organizowane były darmowe konsultacje z behawiorystą i weterynarzem, a każdy mieszkaniec miał świadomość, gdzie można zwrócić się o pomoc w przypadku ich złego traktowania.

Jeśli chcesz porozmawiać, napisz!
E-mail: weronika.pliszka@wp.pl