Jak pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania?

9 czerwca 2024 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Przewidujesz spontaniczny wyjazd? Zaświadczenie o prawie do głosowania pozwala głosować w dowolnie wybranej komisji.

Po zaświadczenie musisz się jednak udać osobiście do wybranego urzędu gminy. Poniżej znajdziesz odpowiedni wniosek i adresy warszawskich delegatur, w których go złożysz. Uważaj, żeby zaświadczenia nie zgubić, bo jego pobranie jest jednoznaczne z wykreśleniem ze spisu wyborców – Twoich danych nie będzie w żadnej komisji wyborczej!

Jak pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania?

1. Przygotuj wniosek. Jeśli chcesz go złożyć w Warszawie to skorzystaj z tego formularza lub z formularza uniwersalnego, jeśli udajesz się do urzędu gminy w innym miejscu. Wniosek składasz do wójta gminy, burmistrza lub prezydenta miasta.

2. Sprawdź adres Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w swojej dzielnicy – wizytę możesz zarezerwować w systemie rezerwacji wizyt. Adresy urzędów gmin poza Warszawą znajdziesz na ich stronach internetowych.

3. Złóż wniosek i odbierz zaświadczeniemasz czas do 6 czerwca! Po więcej informacji wejdź na stronę www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zaswiadczenie-i-glosuj-tam-gdzie-bedziesz-w-dniu-wyborow.

Nie chcesz iść do urzędu? Poniższe sprawy załatwisz przez internet: