mateusz-panek

Mateusz Panek

Jestem członkiem Nowej Lewicy, mam wykształcenie ekonomiczne. Na Dolnym Mokotowie mieszkam nieprzerwanie od ponad 6 lat i zdążyłem poznać naszą okolicę lepiej niż własną kieszeń, a przy tym również problemy, jakie męczą naszą lokalną społeczność oraz możliwości, które są na wyciągnięcie ręki, ale są ignorowane przez dzielnicę i miasto.

Moje postulaty dotyczą przede wszystkim zadbania o naszą okolicę poprzez:

  • Przemyślany plan zagospodarowania przestrzennego, który chroni zieleń, uniemożliwia patologiczne dogęszczanie poprzez budowę okno w okno odcinając światło i tworzy logiczną, przyjazną do życia całość.
  • Rozbudowa sieci transportowej, aby m.in. z Dolnego na Górny można dojechać bez przesiadki, częstsze kursowanie popularnych linii, nowe stacje Veturilo i infrastruktura rowerowa.
  • Renowacja terenów zielonych, nowe nasadzenia przy drogach, skwerach i przy blokach, renowacje przestrzeni wspólnych w parkach, toalety w każdym parku, dbanie, aby parki były też miejscem natury, a nie wyłącznie idealnie przystrzyżonym trawnikiem.
  • Dolny Mokotów wygodny do życia: dostępne sklepy, bazarki, miejsca spotkań, ale też dobrze działające przedszkola, szkoły, przychodnie i dostępne ośrodki kultury.
  • Mokotów słuchający poprzez spotkania otwarte z Radnymi, otwarte konsultacje dla dużych zmian, bezpośrednia drogą zgłaszania swoich zażaleń i sugestii do rady dzielnicy.