Kacper Krakowiak

Kacper Krakowiak

Cześć! 

Nazywam się Kacper – mieszkam na skraju Muranowa, Starego Miasta i Nowego Miasta, czyli w samym sercu okręgu nr 4 do Rady Dzielnicy Śródmieście. 

Z dzielnicą jestem związany od lat – to tu dojeżdżałem do liceum, chodziłem na studia i pracowałem zawodowo jako prawnik, badacz i koordynator projektów społecznych. Tak jak Wy, poruszam się codziennie po Placu Bankowym, robię zakupy na Hali Mirowskiej i spaceruję po Parku Krasińskich.

Kandyduję, bo wiem, że chociaż Śródmieście to najpiękniejsza dzielnica Warszawy, to ma swoje problemy. 

Jako radny będę troszczył się o:

 • Bezpieczeństwo.
  Wyścigi przy Andersa, wielkie arterie drogowe i zdecydowanie zbyt mała ilość przejść dla pieszych to sprawy, którymi trzeba się zająć. Zrobimy to wspólnie, zaczynając od dwóch wielkich Alei: Solidarności i Jana Pawła II.

 • Dostępność.
  Do wielu przystanków dojście jest nad wyraz trudne. Na Placu Bankowym rodzice z wózkami, seniorzy i osoby z trudnościami w poruszaniu się muszą nierzadko schodzić pod ziemię. Zmienimy to, tworząc nowe przejścia dla pieszych w odpowiednich miejscach.

 • Infrastrukturę.
  Śródmiejskie Drogi Dla Rowerów nie są ze sobą połączone w spójną sieć i często kończą się w przypadkowych miejscach. Zagwarantowanie ich rozwoju w planach zagospodarowania przestrzennego to priorytet.

 • Sprawiedliwy podział przestrzeni.
  Mieszkanki i Mieszkańcy Śródmieścia nie mają gdzie parkować – to po prostu fakt. Musimy zmierzać w kierunku ograniczenia ruchu przyjezdnych w dzielnicy, tak, abyśmy mieli priorytet w dostępie do miejsc parkingowych.
   
 • Niższe czynsze.
  Śródmieście posiada w swoim zasobie liczne lokale. Te mieszkalne muszą być objęte szczególną opieką. Trzeba je regularnie remontować i dbać o to, aby były w stałym użytku przez mieszkanki i mieszkańców. Jeśli chodzi o lokale usługowe, to część z nich powinna zostać przeznaczona na cele społeczne lub kulturalne i wynajęte po przystępnej cenie – ku chwale lokalności i sąsiedzkości!

 • Wspólnotę.
  Rada Dzielnicy to organ najbliższy codziennym, drobnym sprawom. To tu decyduje się o przyszłości chodnika, skrzyżowania i miejskiej zieleni. Żaden radny nie jest wszechwiedzący, a jeśli tak o sobie twierdzi, to po prostu kłamie. Rada musi być otwarta na mieszkanki i mieszkańców, a uchwały podejmować w atmosferze sąsiedzkiego porozumienia. 

Bądźmy w kontakcie – również po wyborach. Mój numer telefonu: +48 501 475 983. A już 7 kwietnia proszę o Wasze głosy. Zagłosujcie za bezpiecznym Śródmieściem, dostępnym dla wszystkich!