jolanta-domanska-paluszak

Jolanta Domańska-Paluszak

Warszawa to moje miasto, w którym mieszkam od zawsze. Popieram wszystkie lewicowe postulaty na uczynienie naszej stolicy piękniejszą, zdrowszą, wygodniejszą.

Wszyscy chcemy lepszego transportu, zdrowszego powietrza, zieleni, szkół bez stresu, przedszkoli dla każdego dziecka, dostępnych szpitali. Jednak tym wszystkim można się cieszyć w pełni dopiero, gdy będziemy w mieście bezpieczni, gdy nie będziemy się bać ciemnych ulic, powrotów do domu przez śpiące miasto, gdy i nasze mieszkania będą bezpieczne, a rodzice ze spokojem będą oczekiwać na młodzież wracającą z imprezy.

Jestem oficerem Policji kryminalnej w stanie spoczynku. Pełniłam służbę w kilku dzielnicach, również na stanowisku kierowniczym w Komendzie Głównej Policji. Służbę pełniłam wtedy, gdy Policja cieszyła się wielkim zaufaniem społeczeństwa. Ze zgrozą przyjmuję fakt, że obecnie w Warszawie jest niemal 2000 wakatów, że posterunki są zamykane „po godzinach”, a patroli jak na lekarstwo. Przestępstwa w mieście są wykrywane zaledwie w 50%, czyli sprawcy połowy przestępstw pozostają bezkarni, a to generuje kolejną przemoc.

Są drogi wyjścia z tej patowej sytuacji, wiem jak patrzeć na ręce decydentom, aby ich dobre chęci co do uzdrowienia sytuacji nie poszły w gwizdek.

Od lat działam też społecznie pomagając potrzebującym.

Proszę o poparcie mojej kandydatury.