anna-oldakowska

Anna Ołdakowska

Cześć, pozwól że się przedstawię. Nazywam się Anna Ołdakowska. Od 36 lat mieszkam na Bielanach a od 5 lat na nich również pracuję w samorządzie warszawskim.

W swoim życiu pełniłam różne funkcje od bycia członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej, Przewodniczącej Rady Rodziców w Przedszkolu, Koordynatora Dzielnicowego Zespołu Wsparcia a obecnie jestem Przewodniczącą Zarządu Samorządu Mieszkańców Wrzeciona.

Aktywnie wspieram również Uczniowskie Kluby Sportowe. Biorę udział w licznych akcjach charytatywnych. Corocznie wspieram Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każda z tych ról nauczyła mnie nowych kompetencji i pokazywała codzienne bolączki mieszkańców. Jestem osobą dla której nie istnieje stwierdzenie „nie da się”. Wychodzę z założenia, że wszystko zależy od chęci i poziomu zaangażowania.

Tematy które są mi bardzo bliskie to:

1. Kwestia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ukończyłam studia z zakresu bezpieczeństwa narodowego o specjalizacji zarządzanie kryzysowe. W latach 2009-2018 pracowałam w Straży Granicznej.

2. Wsparcie edukacji zarówno poprzez zwiększenie liczby nauczycieli wspomagających, realne umożliwienie skorzystania przez dzieci, młodzież i dorosłych z pomocy psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów, dostosowania systemu oświaty dla nauczycieli i uczniów. Jako rodzic doskonale widzę że te zmiany są bardzo potrzebne.

3. Wsparcie seniorów poprzez rozbudowywania oferty dedykowanej seniorom. Bielany oferują całą gamę wydarzeń, koncertów, wyjazdów, spotkań w których udział licznie biorą seniorzy. Rozszerzmy tą inicjatywę w Warszawie.

Ponadto widzę wiele przestrzeni do rozwoju zarówno wśród przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki, młodych ludzi, osób z niepełnosprawnościami, rodziców którzy potrzebują wsparcia. Mamy dużo możliwości do wprowadzania nowych rozwiązań, ulepszania istniejących tak aby każdy czuł się „ jak u siebie”.

 Dziś stoję przed Wami gotowa do podjęcia nowych zadań w Radzie miasta stołecznego Warszawy.   I proszę, żebyście mi zaufali 7 kwietnia 2024 r. 

Nie zawiodę Was!